Ripple (XRP) Kısa Sürede %22 Hızlı Değer Kazandı

Ripple (XRP) Kısa Sürede %22 Değer Kazandı

ABD Kripto para borsası Coinbase, 13 Mayıs’ta bir tweet ile New York kullanıcılarına XRP ticareti için kapılarını açtığını doğruladı. Coinbase Pro, XRP desteğini ilk olarak Şubat ayında platformunda kullanıcılarına sergilemişti.

Bitcoin (BTC) boğa piyasasındaki haberlerin ardından bugün Ripple (XRP) fiyatı %22 değer kazandı. Bu nedenle, kripto para birimi son 24 saat içerisinde en iyi performans gösteren altcoin para birimlerinden biri oldu.

New York’tan gelen haberlere Avrupadaki haberlerde eşlik etti. Raporlara göre, Almanya’daki Stuttgart borsası, Ripple (XRP) ve Litecoin (LTC) için özel bir borsada işlem gören not (ETN)’yi başlattı. Bilmeyenler için ETN; borsada işlem gören ve vadesi dolan ilgili varlık yada endeksler üzerinde yatırımcılara olumlu veya olumsuz getiri sağlayabilen yatırım araçlarından biridir.

Borsadaki fon ticaret direktörü Jurgen Dietrich yaptığı basın açıklamasında “değer kazanan ve yeni çıkan kripto para birimlerine çok fazla ilgi var” dedi:

ETN’ler Almanya’daki yatırımcıların iki kripto para birimini Litecoin ve Ripple’in gelecekte göstereceği fiyat gelişmelerini ilk kez borsada işlem görecek olan menkul kıymetler aracılığıyla izlenmelerine olanak tanıyacaktır.

Borse Stuttgart, Almanya’daki en büyük ikinci borsa konumuna yükselmiş bir firma ve XRP ile LTC ETN’lerini uygulamaya almış olması da çok önemli bir durum.

Bazı bankaların Ripple’ın ödeme ağına olan ilgisi sürerken, geçen ay Ripple teknolojisini kullanarak sınır ötesinde bir transfer başlatmak için harekete geçen son katılımcılardan birisi Suudi Arabistan olmuştur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

[US] Please disable AdBlocker and refresh the page!

[TR] Lütfen AdBlocker’ı kapat ve sayfayı yenile!