Milyarder Yatırımcı Dalio; Nakit Çöptür

ABD’li ünlü milyarder yatırımcı Ray Dalio, ellerinde nakit tutmamaları çağrısını yatırımcılara iletti. Dalio, portföyünde bir miktar Bitcoin bulunduğunu, fakat hükümetlerin kripto para piyasasını ortadan kaldırabilecek adımlar atmasınında mümkün olduğunu açıkladı.

Amerikalı milyarder yatırımcı Ray Dalio, nakite fazla güvenmemeleri konusunda yatırımcıları uyardı ve kendisinin de elinde bir miktar bitcoin olmasına karşın hükümetlerin kripto para piyasasını imha etme imkanı olduğunu söyledi.
150 milyar dolar büyüklüğündeki hedge fonu Bridgewater Associates’in kurucusu olan Dalio, Çarşamba günü CNBC’de yaptığı açıklamada, ”Öncelikle, nakitin çöp olduğunu bilin, dolayısıyla nakitte kalmayın” dedi.

Bloomberg Milyarderler Endeksi’ne göre 15.6 milyar dolarlık servete sahip 72 yaşındaki yatırımcı Dalio, bir miktar parasını Bitcoine yatırdığını, fakat bunun altındaki yatırımın ve dolayısıyla diğer varlıklarının minik bir yüzdesi olduğunu belirtti.

Dalio aynı zamanda, hükümetin kripto paraların başarısını istemediğini, ancak bunun yatırımcıların varlıklarını çeşitlendirmesine bir engel olmaması gerektiğini açıkladı. En büyük dijital para olan Bitcoin bu yıl yüzde 60’ın üzerinde değer kazandı, fakat küçük yatırımcıların kripto paralarla kurduğu yakın bağlardan endişe duyan düzenleyici kuruşların artan denetimi altına girmiş bulunmakta.

Dalio, ”Gerçekten Bitcoin başarılıysa, onu öldürecekler. Fakat bu ona yer olmadığı anlamına gelmiyor” dedi. Dalio aynı gün içinde New York’taki SALT konferansında yaptığı açıklamasında, ”benim için bir anlam ifade etmiyor” diyerek, Ark Investment Management’tan Cathie Wood’un bu hafta başında Bitcoin’in önümüzdeki 5 yıl içinde 10 katına çıkacağı yönündeki tahminlere olan şüphesini dile getirdi.

Bridgewater’ın Pure Alpha II Hedge fonu Ağustos ayı itibarıyla bu yıl yüzde 1.4 oranında artış gösterdi. Firma hedge fonlar yoluyla 105 milyar doları yönetmekte.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

[US] Please disable AdBlocker and refresh the page!

[TR] Lütfen AdBlocker’ı kapat ve sayfayı yenile!