Kanadalı Ünlü Milyarder: Altın Artık Bitti ve Tahtını Bitcoin’e Verdi!

Social Capital CEO’su aynı zamanda 1.3 milyar dolara servet’e sahip olan Chamath Palihapitiya, önümüzeki günlerde CNBC’nin düzenlediği Delivering Alpha Konferansı’na katılarak kripto para dünyasında lider olan Bitcoin hakkında vurucu açıklamalarda bulundu.

Facebook’ta 2007 ile 2011 yılları arasında üst düzey yöneticilik yapan ünlü milyarder Chamath Palihapitiya yaptığı vurucu açıklamalarda Bitcoin’in altını ”etkili bir şekilde” değiştirdi tabirlerini kullandı

Chamath açıklamalarında şu ifadeleri kullandı ”Artık güvenle söyleyebilirim ki Bitcoin altının yerini aldı ve bunu yapmaya devam edecek”

”BTC, 10 YIL İÇİNDE 200.000 DOLARA ULAŞACAK”

Milyarder ünlü iş adamı, Bitcoin’in piyasa değerinin durmadan büyümeye devam etmesini beklediğini ifade etti. Bitcoin’in değerinin ne seviyelere ulaşacağı kensinine sorulduğunda ise kesin bir değer vermekten kaçındı. Buna rağmen geçtiğimiz ocak ayında verdiği ifadelerde Bitcoin’in 200.000 dolara ulaşmasını beklediğini belirtmişti.

“Nereye gidiyor? Muhtemelen önce 100 ila 150 bin dolar arasına gidecek. Ardından da 200.000 dolara gelecektir. Ama buraya ulaşmasının 10 yıl süreceğini düşünüyorum.”

Ünlü milyarder iş adamının Chamath kullandığı ifadelerde enflasyon konusunda endişelerinin yüksek olduğunu da belirtti. Bireysel yatırımlarını Bitcoin gibi varlıklara ve büyük ünlü şirketlere yatırdığını belirtti.

Son olarak ünlü iş adamı kripto hakkında yaptığı açıklamalarda kripto birimlerin çok büyük bir hal alacağını belirteler şu kelimeleri kullandı “Ben büyük bir boğayım. Kripto çok büyük bir hâl alabilir. Bu yüzden hepimizin dikkat etmesi gerekiyor.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

[US] Please disable AdBlocker and refresh the page!

[TR] Lütfen AdBlocker’ı kapat ve sayfayı yenile!