FED’DEN Açıklama: ABD Kripto Paralara Yasak Getirmeyecek!

ABD Merkez Bankası (FED) Başkanı olan Jerome Powell, 30 Eylül Perşembe günü Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi tarafından gerçekleştirilen bir konferansta söz aldı.

Powell söz aldığı konferans’ta kripto paralar ile ilgili önemli açıklamaların altını çizdi. ABD’nin Çin hükümetine benzer bir kripto yasağı geltirmeyeceğinin altını çizerek vurguladı

Yapılan konferansta Ted Budd tarafınca Powell’a, kripto para birimlerinin kullanımını kısıtlamak veya tamamen yasaklamak ile ilgili bir planın var olup olmadığı soruldu. FED Başkanı ise böyle bir niyetlerinin olmadığını açıklarken aynı zamanda kripto para birimlerine, özellikle de stablecoin’lere düzenlemelerin gelmesi gerektiğinin altını çizdi.

”Kripto para birimlerini yasaklamak gibi bir niyetimiz bulunmuyor. Ancak bildiğiniz gibi stablecoin’ler banka mevduatları gibidirler ve düzenleme kapsamında değillerdir. Bu yüzden onlara düzenleme getirilmesi gerektiğinin uygun olduğunu düşünüyorum.”

Elon Musk’tan Açıklama: ABD Hiçbir Şey Yapmamalı.

Çin Merkez Banksı, geçtiğimiz haftalarda getirdiği kripto para birimlerine karşın yapılan tüm işlemleri yasaklayarak bir krize sebep olmuştu.

Ünlü milyarder iş adamı Elon Musk Tesla, SpaceX gibi şirketlerinin yanı sıra kripto paralara desteği ile de tanınıyor. Geçtiğimiz günlerde Musk’a ABD’nin kripto paralar hakkında nasıl bir yol izlemesi gerektiği soruları çevrildi. Ünlü milyarder bu soruya, ”Hiçbir şey yapmamalarını öneririm. Uçmasına izin versinler” cevabını verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

[US] Please disable AdBlocker and refresh the page!

[TR] Lütfen AdBlocker’ı kapat ve sayfayı yenile!