Elon Musk Bitcoin’i Affetti ve Kabul Etti

ELON MUSK BİTCOİN’İ AFETTİ

ABD’li elektrikli otomobil üreticisi Tesla’nın Üst Yöneticisi olan Elon Musk, şirketin Bitcoin’i ödeme türü olarak kabul etmeye ”yüksek olasılıkla” yeniden başlayacağını açıkladı

Elon Musk, katıldığı bir konferansta, SpaceX ve Tesla’nın Bitcoin yatırımıyla birlikte kendisinin de kişisel olarak Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin’e yatırımları olduğunu söyledi.

Bitcoin madenciliğinde yenilenebilir enerji kaynarına daha fazla geçiş olduğunu açıklayan Elon Musk, özellikle Çin’de kullanılmakta olan bir grup kömür santralinin kapatıldığını açıkladı.

Elon Musk, ”Yenilenebilir enerji kullanım yüzdesinin büyük olasılıkla yüzde 50 veya üzerinde olduğunu ve bu oranı arttırmaya yönelik bir eğilim olduğunu doğrulamak için biraz daha özen göstermek istiyorum. Eğer öyleyse Tesla büyük olasılıkla Bitcoin kabul etmeye devam edecek.” açıklamasını yaptı.

Elon Musk, mayıs ayında Twitter üzerinden yaptığı bir paylaşımda, çevresel endişeleri gerekçe göstererek Tesla’nın araç satışlarında Bitcoin kullanımını askıya aldığını paylaşmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

[US] Please disable AdBlocker and refresh the page!

[TR] Lütfen AdBlocker’ı kapat ve sayfayı yenile!