BtcTürk çöktü mü, sorusu 23 Ocak’ta erişim problemi ile gündeme oturdu

BtcTürk çöktü mü, sorusu 23 Ocak’ta yaşanan erişim problemi ile gündeme oturmayı başardı. Türkiye’deki bilindik kripto para borsalarından biri olan Btc Turk’te 23 Ocak 2022 tarihinde erişim problemi yaşandı. Yatırımlarını BtcTürk platformu üzerinden yapan bir çok kullanıcıyı yakından ilgilendiren BtcTürk’ün giriş sayfasında 503 hata kodunun yer aldığı bilgiler arasında. BtcTürk tarafından yapılan açıklamada teknik bir problem nedeniyle mobil ve web sitesinde erişim sorunu olduğu bildirildi. Peki, BtcTurk 503 hata kodu nedir? BtcTürk neden açılmıyor? İşte o konu hakkında BtcTürk tarafından yapılan resmi açıklama
Btc Turk’te yaşanan erişim sorunu mobil uygulama ve web sitesi üzerinden girişi engelledi. BtcTürk hata kodu 503 sitenin ana ekranında yer aldı. Konuyla ilgili beklenen açıklamada “Teknik ekibimiz konunun en kısa sürede çözümlenmesi için çalışmalarını sürdürmektedir.” ifadelerini söyledi.

BtcTürk hata kodu 503, sunucu taraflı bir hata olduğunu ve gelen isteklerin sonuçlanamayacağını belirten HTTP hata kodlarından bir tanesidir. “Service Unavailable” hatası kullanıcıya erişmeye çalıştığı internet sitesinin yer aldığı sunucunun geçici olarak kullanıma kapatıldığını göstermektedir.

BTCTURK TAMAMEN ÇÖKTÜ MÜ?

Btc Turk’ten konuyla ilgili beklenen açıklama yapıldı. Beklenen yazılı açıklamada şu ifadeler kullanıldı;

Değerli kullanıcılarımız,

Servis sağlayıcılarımızdan kaynaklı teknik aksaklık nedeniyle BtcTurk web sitesi ve mobil uygulamalarında erişim kesintileri yaşanmaktadır. Teknik ekibimiz konunun en kısa sürede çözümlenmesi için çalışmalarını sürdürmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

[US] Please disable AdBlocker and refresh the page!

[TR] Lütfen AdBlocker’ı kapat ve sayfayı yenile!