Bitcoin’de 100 Bin Dolar Tahminleri Yeniden Gündeme Geldi

Temmuz ayında gördüğü 30 bin dolar dip seviyesinden yüzde 50 yükselişle birlikte 45 bin dolara yeniden yükselen Bitcoin fiyatları analistlerin 100 bin dolar tahminlerini yeniden su yüzüne çıkarttı

Bitcoin’in haziran dip seviyelerinden aralıksız bir şekilde toparlanmasının ardından ”100 bin dolar” tahminleri yeniden su yüzüne çıktı. En büyük kripto para birimi döndüncü hafta üst üste haftalık kazanca doğru ilerlerken, temmuz dip seviyesinden %50 yükseliş kaydetti

Sabah saatlerinde yatay seyir süren bitcoin 45.600 dolardan alıcı buluyor. Halen bitcoin’in düşüşüne yol açan Çin’in madencillik yasağı, ABD’nin regülasyon hazırlığı gibi gündem maddeleri güncelliğini koruyor.

CoinShares Strateji Müdürü olan Meltem Demirörs’e göre kripto dünyasında birçok belirsizliği ortadan kaldıracak olması sebebiyle yeni regülasyonları birçok yatırımcı pozitif katalizör olarak algılamakta.

Bu sene yakalanan zirve seviyeye ulaşmak için hala alan olduğuna dikkat çeken Bloomberg Intelligence’tan Mike McGlone’nın yanı sıra, Fundstrat Global Advisors Kurucu Ortağı Tom Lee 2021 sonuna kadar Bitcoin’de 100 bi doların görülebileceğini tahmininde bulundu. Lee yayımladığı notunda ”Bitcoin’in 200 günlük ortalamasını geçmesi durumunda güçlü bir ralliye gireceğini düşünüyoruz” dedi.

Son iki günü 200 günlük hareketli ortalamasının üzerinde kapatmayı başaran Bitcoin bugünde de ortalamanın üzerinde kapatması halinde bu seviyeden destek bularak yükselişini sürdürebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

[US] Please disable AdBlocker and refresh the page!

[TR] Lütfen AdBlocker’ı kapat ve sayfayı yenile!