Bitcoin Artık Ukrayna’da ‘Finansal Varlık’ Olarak Kabul ediliyor: Yaşanan Bu Gelişme Fiyatları Etkisi Altına Alacak mı?

Ukrayna Meclisi,dünya çapında popülerliği artan kripto para birimi olan Bitcoin’i resmi olarak tanıdı. Öne sürülen bu taslağı kabul eden meclis, böylece Bitcoin’i bir ‘finansal varlık’ olarak kabul etmeye başladı.

El Salvador’un resmi para birimi olarak kullanılmaya başlayan Bitcoin’le ilgili yeni bir gelişme daha yaşanıldı.Bu sefer de Ukrayna, Bitcoini tanıma konusunda fikir birliğinde toplandı.Kripto para birimini kabul eden Ukrayna, bu almış olduğu kararla vatandaşını dolandıcılıklara karşı koruma altına almayı hedefledi.
Baktığımız zaman Ukraynalılar, kripto para birimlerini bir alım satım aracı olarak görüyorlardı.Fakat bu süreçte yatırım yapan kişiyi koruyan bir yasallık yoktu.Kabul gören yasa tam olarak bunu kontrol altında tutmuş oldu.Kısa bir zaman sonra Türkiye’de de benzer bir durumla karşılacağız, borsalara da yatırımcılara da bazı yükümlülükler geliyor.

Bitcoin Fiyatı değişmeyecek

Ukrayna’nın kabul gördüğü bu yasa, Bitcoin fiyatına dokunmaması bekleniyor. Çünkü kabul gören bu yasa ile Bitcoin, günlük hayatta kullanılmayacak. Ayrıca Ukraynalıların Bitcoin alım satımını yasak kılan hiçbir yasak yoktu. Bu sebepten Bitcoin alımı ve ya satımı patlatacak bir durum olmayacak. Hazır kripto para demişken; dünyanın en büyük kripto para birimlerine de değinelim. Sert bir düşüş yaşayan Bitcoin , 52 bin dolar seviyelerinden 44 bin dolar seviylerine geldi.09:30 itibariyle, kripto para biriminin işlem fiyatı, geçen hafta yaklaşık %7 düşen 46.000 ABD Doları 130 oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

[US] Please disable AdBlocker and refresh the page!

[TR] Lütfen AdBlocker’ı kapat ve sayfayı yenile!