Binance Çok Hareketli; Durdurulamıyor!

BİNANCE ÇOK HAREKETLİ

Kripto para borsası olan Binance, Hong Kong’daki kullanıcıları için türev ürün işlemlerini kaldırdığını açıkladı.

Binance, Hong Kong’daki kullanıcıların yeni vadeli işlem hesabı açmalarının bundan sonra mümkün olmadığını açıkladı.

Binance sosyal medya hesabından yayımladığı açıklamada ”Hong Kong’daki kullanıcıları için vadeli, opsiyon, marjin ürünleri ve kaldıraçlı tokenleri içeren türev enstürmanları uyumluluk kriterleri doğrultusunda sınırlıyoruz” açıklamasında bulundu

Hong Kong, kripto para alım-satım işlemlerindeki denetimlerini arttıran Binance aynı zamanda tüm kripto para platformlarının yerel denetim kuruşlarına kayıt olarak para aklama ve terörün finansmanlarıyla ilgili kurallara tabi olmasını belirtti.

İNGİLTERE YASAKLAMIŞTI

İngiltere’deki Finansal Yönetim Otoritesi (FCA), dünyanın en büyük kripto para borsası olarak bilinen Binance’i yasakladığını açıklamıştı
FCA aynı zamanda Binance internet sitesi ile ilgili bir uyarı yayımlayrak kripto varlıklardan yüksek meblalarda kazanç elde edebileceklerini söyleyen reklamlara dikkat etmelerini söylemişti.
İtalya’nın mali düzenleme kurumu olan CONSOB, Binance’ın ülkede yatırım hizmeti sunması için yetkisi olmadığını açıklamıştı. ”internet sitelerinin bir kısmı ingilizce olsa bile Binanse grubuna ait şirketler İtalya’da yatırım hizmeti sağlama yetkisine sahip değil” diyen kurum, tasarruf sahibi olan insanları dikkatli olmaları konusunda tekrardan uyarmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

[US] Please disable AdBlocker and refresh the page!

[TR] Lütfen AdBlocker’ı kapat ve sayfayı yenile!