Altcoin yatırımcıları şuan ne karar vermeli?

Bitcoin’de yakın zamanlarda yaşanan düşüş kripto para yatırımcılarını endişelendirirken,teknik analizciler “Bitcoin’in yukarı güçlü bir ralli başlatmasının en önemli sinyallerinden birinin keskin bir dip hareketi”olduğunu söylüyor.

Geçen günlerde Bitcoin için 2022’de dibin de dibi olabileceğine yatırımcıların dikkatini çekmiştik. Ondan önceki haftalarda ise 2022’nin ilk çeyreğinde kripto para yatırımcıları için acı verici dönemlerin yaşanabileceğinden bahsetmiştik. Elbette bunların hepsi trendi iyi analiz eden uzmanların öngörülerinden ibaretti. Gelinen noktada Bitcoin, 2019’un ikinci yarısından bu yana ilk kez 10 haftalık kapanışının 7’sini düşüşle yapmaya doğru ilerliyor. Elbette bugün ve Salı günü eğer bir sürpriz olur da BTC 43 bin doların üzerine bir anda kendini fırlatmazsa.
İkinci bir düşüş hala mümkün! Dikkat!
Ki böyle bir durumun gerçekleşmesi halinde artık zaten bambaşka bir olasılıkları konuşmaya başlayacağımız ve Bitcoin’de sert bir yukarı ralli başlayacağı görüşü hakim. Fakat eğer bu haftanın kapanışı mevcut şekliyle yani düşüşle olursa, bu durumda Bitcoin’de 37 binli seviyelere yeniden bir hareketlenme olasılığının altı çiziliyor.
Teknik analizcilere göre kripto paraların başı olan Bitcoin’in yukarı güçlü bir ralli başlatmasının en önemli sinyallerinden birinin çok keskin bir dip hareketinden sonra zaman kaybetmeden yukarı sert bir toparlanma yapacağına kesin gözüyle bakılıyor. Birçok tecrübeli kripto para yatırımcısının bile önceki 39 bin sarkması sırasında dönüşün başladığı gerekçesiyle alım yaptığı ve aksine yöne düştüğü bu ortam aslında soru işaretlerinin ciddi oranda arttığı bir ortam.
Fakat soru işaretlerinin arttığı dönemler potansiyel/risk oranının da genellikle yükseldiği dönemlerse bu durumda piyasada ciddi fırsatların da olduğunu söylemektir.
ŞUAN SAKİN KALIP FIRSAT BEKLEME ZAMANI
Peki bu durumda yeni başlayan bir kripto para yatırımcısı ne yapmalı? Bitcoin’de 43 bin dolara kadar geçen hafta içinde gerçekleşen sert çıkış aslında 37 binlere geri dönüş öncesinde satıp geri alma fırsatı vermişti. Fakat şuan ki seviyelerde artık büyük bir panikle işlem yapmak için pek bir sebep kalmadı. Bitcoin’de halen 35 bin dolarlı seviyelere düşüş olasılığına vurgu yapılıyor. Fakat yatırım uzmanlarına göre elinde özellikle alt coin olan yatırımcılar açısından geçen haftaya göre çok daha düşük bir risk barındırıyor. Yukarıda ise potansiyel olarak en az 69 bin zirvesi, kimi Bitcoin analistlerine göre ise 120-150 bin dolarlar potansiyeli bulunuyor. Elbette bu süreç birkaç haftalık değil birkaç aylık bir süreçte gerçekleşebilecek bir senaryoyu belirtiyor.
Bu sebeple uzmanlara göre şimdi alt coin yatırımcılar açısından panik yapma değil sakin kalma ve eğer kenarda tutulan ihtiyat nakdi varsa yeni geri çekilmelerde maliyet düşürme zamanı. Kripto paralarda beklenen rallide ise uzun süredir büyük bir yukarı hareket gerçekleştirmemiş, sağlam projeye sahip kripto paraların da daha sert bir tepki yükselişi yaşayabileceği ifade ediliyor. Ki geçen hafta aslında bazı alt coin’lerde bunun erken başlamış bazı örneklerini görmeye başlamıştık.

2 thoughts on “Altcoin yatırımcıları şuan ne karar vermeli?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

[US] Please disable AdBlocker and refresh the page!

[TR] Lütfen AdBlocker’ı kapat ve sayfayı yenile!